קרדיט - Canva

חברה מתקדמת מושיטה יד ועזרה למי שזקוקים לכך, ומקפידה להציע לכל אדם במצוקה את הפתרון הטוב ביותר האפשרי. במקרים של מתמודדי נפש, נרשם בשנים האחרונות שינוי משמעותי במיוחד: אם בעבר האופציה הכמעט יחידה הייתה אשפוז פסיכיאטרי, כיום יש גם חלופות ובראשן בית מאזן. חשוב להדגיש כי חלופת אשפוז לא מתאימה לכל מתמודד נפש. בפרט לא מיועדת המסגרת הזו למי שנמצאים בסכנת חיים עקב אובדנות. גם התמכרות לסמים או אלכוהול מהווה מכשול, אם כי במקרים אלה תיבחן האפשרות באופן פרטני. כנרת שירותי רווחה מפעילה בית מאזן בקיבוץ מירב, בתנאים אופטימליים ועם קהילה תומכת.

היתרונות של חלופת אשפוז פסיכיאטרי

* חוויה נעימה – אשפוז פסיכיאטרי עלול להוות חוויה טראומתית, שמתווספת לקשיים הנפשיים הקיימים. חלופת האשפוז מציעה חוויה נעימה ומכילה.

* מקסימום תשומת לב – העומס הרב במחלקות הפסיכיאטריות מקשה על הצוות, מסור ומיומן ככל שיהיה, להעניק את מלוא תשומת הלב לכל מי שמגיע לאשפוז. מסגרות כמו בית מאזן מאפשרות יחס אישי וליווי צמוד במיוחד, ולכן גם אפקטיבי יותר מזה של האשפוז.

* השגחה מלאה 24/7 – השהות בחלופת האשפוז היא מסביב לשעון, ובהתאם מתמודדי הנפש זוכים לתמיכה ולהשגחה מלאה, כך שהם בטוחים לחלוטין.

* טיפול משמעותי ואינטנסיבי – בהשוואה למרפאות היום, הטיפול שניתן בחלופת האשפוז אינטנסיבי יותר ולכן מניב שיפור משמעותי יותר.

* פעילויות העשרה – במקביל לטיפולים המקצועיים, נהנים מתמודדי הנפש ששוהים בבית מאזן גם מפעילויות העשרה ופנאי כמו טיולים, יצירה ועוד.

תהליך משמעותי

חלופת אשפוז מאפשרת מעבר תהליך משמעותי מאוד ושיפור לטובה במדדים רלוונטיים רבים. בפרט זה המצב כשבוחרים בחלופת האשפוז שמציעה כנרת שירותי רווחה, ארגון בעל ניסיון רב בתחום ולא פחות חשוב, מחויבות מוחלטת לכל אדם. הבית המאזן בקיבוץ מירב מתאפיין בסטנדרטים גבוהים במיוחד מכל הבחינות – חדרים מושקעים, מרחבים מרווחים, ציוד מתקדם, ובעיקר צוות מקצועי הכולל שני פסיכיאטרים, פסיכולוג, מטפלת רגשית, עובדת סוציאלית, מלוות ועוד. בזכות כל אלה ניתן להתמודד גם עם מצוקות נפשיות חריפות, לפתח מיומנויות חברתיות חדשות, לעסוק בעבודת כפיים, לזכות בהעשרה ובאופן כללי לקבל כלים ובסיס לחיים טובים יותר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here