יועצת זוגית

מי לא מכיר את המשפטים הנשמעים קלישאתיים שזוגיות היא כמו צמח שאם לא מטפחים אותו הוא נובל, שלכל סיר יש מכסה ועוד. כל זוגיות היא אחרת ומה שמתאים לזוג אחד לא יתאים לזוג אחר. בסופו של דבר זוגיות מורכבת משני אינדיבידואלים שלכל אחד רצונות, מטרות והעדפות משלו שאינן תמיד מתחברות לאלה של האחר. זוג לא חייב להפוך להיות גוף אחד בכך שרצונותיו של כל צד יתבטלו וגם כמובן לא שצד אחד יוותר על רצונותיו. רבים לא מוצאים את עמק השווה בין זוגיות מהנה ומספקת לבין שמירה על האינדיבידואל של כל אחד. הדרכה או שיחות עם יועצת זוגית יכולה לפתוח את העיניים, להבין את התמונה הרחבה וגם לקבל כלים כיצד לשפר את הזוגיות ולשמר אותה.

למי מומלץ לדבר עם יועצת זוגית?

לכל זוג יש את האתגרים איתם הוא מתמודד. בכל שלבי הזוגיות צצים אתגרים ויכולות להתעורר מחלוקות. פעמים רבות הפתרון שמוצאים להן הוא מהיר ולטווח קצר כמו ויתור של אחד הצדדים תוך הדחקת הדברים וצבירת כעסים ומטען. לכן, גם לזוגות שמצבם מוגדר בעיניהם כטוב יש תמיד מקום לדבר עם יועצת לגבי עניינים מסוימים שמעוררים אתגר או מקשים. האתגרים יכולים להיות בכל שלב של הזוגיות, החל מזוגות צעירים ללא ילדים דרך הורים צעירים שהפכו מזוג למשפחה דרך הורים למתבגרים ועד הורים החווים את תסמונת הקן המתרוקן שללא ספק משפיעה על הזוגיות.

כיצד לבחור ייעוץ זוגי?

יועצת מומחית לזוגית אמורה להשרות תחושה נוחה, תחושת ביטחון ושל חוסר שיפוטיות כלפי שני בני הזוג. נוצרים מצבים בהם אחד מבני הזוג הוא היוזם של היעוץ והוא זה שהיה בקשר עם יועצת וסיפר לה כבר דברים מהצד שלו. חשוב שהיועצת תנהג באופן הניטרלי והאובייקטיבי ביותר עם שני בני הזוג, תנהל את המפגשים כך ששני בני הזוג ייפתחו ויאמרו את הדברים מנקודת המבט שלהם. חשוב לבחור יועצת שהיא בעלת ניסיון רב והכשרה פורמלית מתאימה.

שושי הרשקו היא יועצת לזוגיות ומנחת הורים בעלת ניסיון רב. היא מייעצת ומלווה זוגות בתהליך שיכול לכלול גם את הפן הזוגי וגם את הפן ההורי- משפחתי. מוזמנים ליצור קשר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here