קרדיט Canva

כפי שניתן לראות בפועל, הטיפול בהתמכרות לסמים, הימורים ואלכוהוליזם במרכז גמילה יעיל יותר מאשר בבית באופן עצמאי. תוכנית שתוכננה במיוחד מסתמכת על ההיבט הפסיכולוגי, וממזערת את השימוש בטיפול תרופתי. אנשי מקצוע מנוסים מעניקים סיוע מקצועי לאדם הסובל מהתמכרות, ומציבים לו למטרה לחזור לשגרה ולסיים את התוכנית של גמילה מהימורים או סמים בהצלחה. הטיפול מתבצע בהסכמה מלאה של המטופל, המוטיבציה להחלמה מלאה נתמכת בטכניקות פסיכולוגיות יעילות.

שיקום אלכוהוליסטים ומכורים לסמים

לעתים קרובות המכור אינו רואה דופי בהתמכרות שלו ומאמין שבכל עת הוא יכול לוותר על ההתמכרות בעצמו. לכן, המשימה הראשונית של פסיכולוג היא לשכנע את האדם המכור להתחיל תהליך גמילה מהתמכרויות במרכז גמילה ניקה ישראל. לפני המשך ההליכים מתבצעת אבחון מקיף של מצבו של המטופל. המטפלים והרופאים של המרכז מבררים כמה זמן החולה סובל מהתמכרות לאלכוהול או לסמים, באילו חומרים הוא משתמש ומה מידת ההשלכות השליליות על הגוף. בהתבסס על התוצאות שהתקבלו, צ=מותאם עבור המכור טיפול אישי, ששלביו כוללים:

  • ניקוי הגוף מהרעלים והחומרים הממכרים.
  • דיכוי משיכה לרצון לצרוך את החומרים הממכרים. תמיכה פסיכולוגית והשגחה מסביב לשעון עוזרת למכורים לסמים או לאלכוהול להתגבר על ההתמכרות.
  • התאוששות של בריאות גופנית ונפשית. במרכז ניקה ישראל, המטופלים מבינים כי הקיום היומיומי מביא לשמחה גם ללא שימוש באלכוהול ובחומרים פסיכואקטיביים. במסגרת התוכנית הטיפולית, הפסיכולוג עורך מפגשים אישיים וקבוצתיים שמטרתם לשמור על מוטיבציה ולהחזיר עניין בחיים.
  • תזונה נכונה ופעילות גופנית יעזרו למטופל לחזור לכושר, לחזק את הגוף ולהרגיש טוב יותר עם עצמו.

כל הסיבות ליצור קשר עם מרכז גמילה ניקה ישראל

מרכז גמילה פרטי, ניקה ישראל, מיוחס חשיבות רבה לשיקום הקשרים החברתיים של המטופלים. פסיכולוגים מנהלים שיחות עם קרובי משפחה של מטופלים, מקדמים תעסוקה, עוזרים להכיר חברויות חדשות. הטיפול במרכז שיקומי למכורים לאלכוהול וסמים מתבצע במחלקות מאובזרות, שהאווירה הנעימה שבהן מאפשרת למטופלים להימלט ממחשבות כואבות. תעסוקה קבועה ופנאי מתחשב שוללים התפתחות של מצבי רוח דיכאוניים. התוכנית הטיפולית מתנהלת בעילום שם, ללא רישום, כך שהשהות של המטופל במרכז הגמילה לא תשפיע על חייו בשום דרך שלילית, אלא להפך, הטיפול, העזרה ותמיכה אותם האדם יקבל במרכז הגמילה ניקה ישראל יעזרו לו לקבל את חייו בחזרה, לחזור ולנהל אורך חיים בריא, להשתלב בחברה ולהימנע מטריגרים היכולים להחזיר אותו לשימוש חוזר בחומרים ממכרים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here