קרדיט: brit-mila.net

כל הורה שנולד לו בן יודע כי לא קל לחשוב על כך שהוא יעבור ברית מילה. מדובר על הליך לא פשוט כלל עבור תינוק קטן בן 8 ימים ואם הוא יתבצע בצורה לא מספיק תקינה, הדבר עלול לסכן את חייו של התינוק. לכן, הדבר החשוב ביותר לקראת ברית מילה של תינוק הוא לבחור את המוהל הטוב ביותר. כיום ניתן למצוא סוגי מוהלים שונים ובין היתר, אפשר למצוא גם מוהלים רופאים אשר לא מעט הורים מעדיפים לבחור דווקא בהם, מתוך ידיעה שיש להם את הניסיון הנדרש והתנאים הטובים ביותר לעריכת ברית מילה. יחד עם זאת, כדאי מאוד לדעת שגם למוהלים מוסמכים יש את הידע והיכולת לבצע ברית מילה בצורה תקינה וטובה וחשוב רק לבחור את המוהל הנכון.

מוהל רפואי- מה חשוב לדעת?

כל הורה יודע ומבין כי עליו מוטלת האחראיות לדאוג לשלום התינוק שלו ועל כן, עליו לבחור את המוהל הטוב ביותר. חשוב להבין כי לא כל מוהל אשר יודע למול יקבל באופן מידי את האישור לבצע ברית מילה ועליו לעבור מבחנים וכן לקבל רישיון מיוחד בכדי לעסוק בתחום. מוהלים מוסמכים הם מוהלים אשר צריכים לעבור מבחנים של וועדה מיוחדת המורכבת ממשרד הדתות וממשרד הבריאות, כאשר המטרה היא לוודא שהמוהל מנוסה ויודע כיצד לבצע את טקס הברית בצורה הטובה ביותר. עליו להוכיח שליטה בכל מה שנוגע לברית המילה וכן, עליו לעבור מבחנים רלוונטיים בכדי לקבל את התואר מוהל מוסמך. כמובן שהועדה המדוברת ממשיכה להשגיח על פועלו על המוהל. מוהל רפואי הוא רופא כירורג אשר עוסק בתחום באופן צדדי. כלומר, בתפקידו הוא רופא מנתח והוא גם עבר הכשרה כמוהל ומציע ביצוע ברית מילה. רופא זה מבצע את ההליך בתנאי חדר ניתוח סטריליים ותחת הרדמה מקומית.

האם כדאי לבחור ברופא מוהל?

על אף שניתן להגיע שגם מוהל מוסמך הוא מספיק מקצועי בכדי לערוך טקסי ברית מילה וכל שיש לעשות זה לבחור אותו בקפידה, הרי שאם אתם חוששים לשלום התינוק שלכם ורוצים להיות רגועים, כל שעליכם לעשות זה לבחור רופא מוהל, אשר יציע לכם את השקט הנפשי הנדרש לכם מתוקף היותו רופא מנתח מקצועי ומנוסה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here