קרדיט: בנק הפועלים

במסגרת התחרות "קהילUP" צעירים בגילאי 18-40 מכל רחבי הארץ מוזמנים להציע את היוזמות החברתיות שלהם שישפיעו על הקהילה והעיר שלהם, ויכולים לזכות במענק לפיתוח המיזם שלהם ובתהליך הכשרה ומנטורינג מקומי באמצעות מרכזי הצעירים ברשויות המקומיות ובחסות קרן פועלים בקהילה מהאגף לבנקאות חברתית בבנק

מתוך ההצעות שיוגשו לתחרות ייבחרו היוזמות הטובות ביותר על ידי ועדה ציבורית שמורכבת מנציגי הבנק, אנשי ציבור, יזמים בכירים מהמגזר העסקי והנהלת מרכזי הצעירים, כשתינתן עדיפות ליזמות שיש להן פוטנציאל שכפול לערים וקהילות נוספות בישראל

5 הזוכים בתחרות "קהילUP" יקבלו מענקי פיתוח בהיקף של 55,000 ₪ כל אחד ועוד 3 פרויקטים אשר ייבחרו על ידי הציבור כ-'אהובי הקהילה' יזכו במענק של 25,000 ₪ כל אחד

סך כל המענקים שיחולקו ל-8 היזמיות והיזמים הזוכים בתחרות "קהילUP" עומד על 350,000 ₪

בנק הפועלים ורשת מרכזי הצעירים בישראל משיקים את "קהילUP"– תחרות לעידוד יזמות חברתית בקרב צעירות וצעירים בשיתוף 170 מרכזי צעירים ורשויות מקומיות ברחבי הארץ.

במסגרת התחרות "קהילUP" צעירים בגילאי 18-40 מכל רחבי הארץ מוזמנים להציע את היוזמות החברתיות שלהם שישפיעו על הקהילה ויכולים לזכות במענק לפיתוח המיזם שלהם ובתהליך הכשרה ומנטורינג מקומי באמצעות מרכזי הצעירים ובחסות בנק הפועלים.

מיזם "קהילUP" של מרכזי הצעירים בחסות בנק הפועלים מיועד לצעירות וצעירים שרוצים לשנות מציאות בקהילה שלהם, אם הם בעלי מיזם חברתי קיים או בעלי רעיון קהילתי פורץ דרך. כל מיזם שיוגש יצוות למרכז צעירים מקומי, שיוביל וילווה את ההגשה של המיזמים ואח"כ את הפרויקטים הזוכים עד ביצוע.

קרדיט: בנק הפועלים

מתוך ההצעות שיוגשו לתחרות ייבחרו היוזמות הטובות ביותר על ידי ועדה ציבורית שמורכבת מנציגי הבנק, אנשי ציבור, יזמים בכירים מהמגזר העסקי, השלטון המקומי והנהלת מרכזי הצעירים, כשתינתן עדיפות ליזמות שיש להן פוטנציאל שכפול לערים וקהילות נוספות בישראל.

5 הזוכים בתחרות "קהילUP" יקבלו מענקי פיתוח בהיקף של 55,000 ₪ כל אחד ועוד 3 פרויקטים אשר ייבחרו על ידי הציבור כ-'אהובי הקהילה' יזכו במענק של 25,000 ₪ כל אחד. סך כל המענקים שיחולקו ל-8 היזמיות והיזמים הזוכים בתחרות "קהילUP" עומד על 350,000 ₪.

אם יש לכם מיזמים קהילתיים יצירתיים בעלי פוטנציאל שכפול ארצי כמו כאלה שמשפרים את הסביבה והקיימות, הקמת קהילת עסקים צעירים מקומיים, מיזם קולנוע נודד בעיר, מיזמים שיתופיים למשפחות צעירות ועוד.

התחרות שקיבלה את חסות קרן פועלים בקהילה מהאגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים נולדה ביוזמת עמותת רשת מרכזי הצעירים בישראל וסיגל בן יוסף כהן, בעלת חברת sango לעסקים וקהילה.

רשת מרכזי הצעירים הינה עמותה המייצגת בתוכה למעלה מ-170 מרכזי צעירים ברשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, שמשמשים כפלטפורמה לנתינת שירותים נרחבים לצעירים בעיר וכן, ליצירת מקום להזדמנויות ומימוש הפוטנציאל האישי והקהילתי.

המרכז לבנקאות חברתית של בנק הפועלים, תומך באמצעות קרן פועלים בקהילה, בעמותות ותוכניות שמחזקים את התעסוקה והאימפקט החברתי בישראל.

נעמה הלוי פאר, מנהלת המרכז לבנקאות חברתית בבנק הפועלים: "קהילאפ הוא מיזם כלל ארצי ששם לו למטרה לקדם יזמות חברתית ולייצר אימפקט לוקאלי. המטרה שלנו בבנק הפועלים היא לעודד את הצעירים ברשויות המקומיות ולפתח את המנהיגות והמנהיגים הצעירים של המחר למעורבות חברתית, שותפות והשפעה. החיבור לרשת מרכזי הצעירים בישראל, הוא חיבור טבעי לנו וביחד נרצה לייצר מכפילי השפעה ומחוללי שינוי הן בקהילות המקומיות והן בחברה הישראלית כולה. אני פונה אליכם, הצעירים בישובים השונים ככוח המניע להשפעה .אם הקמתם כבר מיזם חברתי באזורכם, או יש לכם רעיון למיזם שישפיע לטובה על העיר שלך בואו והגישו מועמדות למענק."

ניסים בן דוד, יו"ר רשת מרכזי הצעירים בישראל: "מרכזי הצעירים פועלים בשני מישורים האחד מתן שירותים וקידום אישי והשני כמרכז מחולל שינוי קהילתי. ופועל לקידום כל אורחות החיים בערים ובמועצות המקומיות. אנו כארגון הגג של מרכזי הצעירים פועלים על מנת לממש את חזון מרכזי הצעירים לפיתוח מנהיגות, יזמות ומעורבות קהילתית בקרב צעירים. במיזם זה מרכזי הצעירים יהוו פלטפורמה שתקנה כלים, סיוע וליווי אישי בקרב הצעירים. אני גאה לעמוד בראש רשת מרכזי הצעירים ולייצג ארגון אשר פועל לקידום חברתי לכלל המגזרים במטרה לייצר שיח משותף בגובה העיניים שמוביל לאחדות ולצמצום פערים מתוך אמונה שאוכלוסיית הצעירים הינה בעלת השפעה רבה על עתיד החברה הישראלית."

התחרות תתקיים בלמעלה מ-170 מרכזי הצעירים בערים ובמועצות מקומיות ברחבי הארץ. להלן רשימה חלקית בהם תתקיים התחרות: אשקלון, שפרעם, שוהם, תל אביב, אופקים, כפר סבא, עפולה, טירת הכרמל, סכנין, שדרות, הרצליה, חדרה, יבנה, רמלה, אשדוד, מעלה אדומים, ירושלים, קרית מלאכי, באקה אל גרביה, מועצה אזורית רמת נגב, אעבלין, חצור הגלילית, קצרין, חולון, כפר יונה, אור יהודה, בית שמש, מועצה אזורית גולן, כרמיאל, נתניה, יקנעם ועוד רבים.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here