קבלן מפתח
צילום יחצ

אם אתם בתהליך בנייה חשוב שיהיה לכם קבלן מפתח מקצועי ואמין שיהיה איתכם לאורך תהליך הבנייה עצמו. עם קבלן מקצועי, בעל ניסיון בתחום הבנייה ובעל רישיון בתוקף תוכלו להיות רגועים שהבנייה שלכם מתבצעת על הצד הטוב ביותר. רק חושב שתבדקו בטרם תשכרו את שירותי הקבלן שהרישיון שלו בתור קבלן בתוקף.

 מהו קבלן מפתח?

קבלן מפתח הוא קבלן אשר מבצע את עבודות הבנייה משלב השלד ועד למסירת הבית לידי הלקוח. קבלן המפתח מעסיק מנהל מטעמו על מנת לפקח על איכות העבודות בשטח בהתאם ללו"ז העומד לרשותו. בכל מהלך הבנייה עצמה קבלן מפתח בקשר עם מהנדס הבניין והאדריכל ולעיתים  אף מזמן אותם למעקב ופיקוח עליהם במהלך הבנייה. הקבלן מעסיק גם קבלני משנה בהתאם לצורך ומספק ללקוח כלים סניטאריים וריצופים באמצעות עבודה צמודה עם ספקים שונים.

מה תפקידו של קבלן מפתח?

תפקידו של קבלן המפתח קבוצת עידן הוא תפקיד מגוון מאוד. קבלן מפתח אחראי לבדיקת התוכניות לביצוע והתאמת התוכניות, מינוי מהנדס מפקח על שלד הבניין, מינוי מנהל עבודה על ביצוע הפרויקט בשטח, ניהול העבודה בשטח, קשר עם הלקוחות, בקרת איכות, ניהול עבודה שוטפת ואחראיות על הבטיחות באתר הבנייה עצמו ועוד. מטלות אלו עושות את קבלן המפתח לדמות עיקרית וחשובה במתחם הבנייה עצמו, ועל כן רוב פרויקטי הבנייה שוכרים את שירותי קבלן המפתח הודות ליתרונותיו הרבים ביחס לקבלנים אחרים.

מהם יתרונות קבלן מפתח

בחירת קבלן מפתח היא בחירה חכמה ונכונה. הודות לבחירה זאת ניתן ליהנות ממגוון נרחב של יתרונות אשר כוללים:

  • חסכון בזמן – עם קבלן המפתח הבנייה היא מול גורם אחד לאורך כל התהליך. הקבלן הוא הגורם אשר מאחד את השירותים מתוך המכלול הגדול של הפרויקט הבניה אשר אותם מבצעים אנשי המקצוע וקבלני המשנה העובדים בבניית הבית.
  • חסכון בכסף – עם קבלן המפתח תוכלו לחסוך כסף רב במקום לשלם לכמה בעלי מקצוע שונים. קבלן המפתח הוא זה שדואג לשכור אנשי קבלני משנה ואף לפקח עליהם במהלך העבודה.
  • עבודה רציפה – קבלן המפתח מתאם את עבודת קבלני המשנה במהלך הבנייה, כך שהעבודה מתבצעת ברצף. עבודה רצופה חשובה מאוד בעת תהליך הבנייה, ככל שהיא רצופה לאורך זמן כך הפרויקט  מסתיים יותר מהר, מאשר עבודה שלא רציפה.
  • אחריות על חומרים וציוד – קבלן המפחת אחראי על קניית חומרים וציוד הבנייה, כך שאתם לא צריכים להתעסק עם קניית חומרים או ציוד, דבר זה מקל עד מאוד שיש מישהו שאחראי על קניית חומרים וציוד הבנייה והוא הכותבת לכך.
  • אחריות על תקלות – במקרה ואיכות ירודה, פיגור בלוחות זמנים, תקלות בעבודת קבלני משנה ועוד, על קבלן המפתח לטפל מול הגורמים שונים על מנת לפתור את התקלות השונות. באחריות קבלן המפתח לטפל בתקלות אשר מתגלות בשטח ולטפל בהם בהתאם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here