תמונות לבית

כאשר מדובר בעיצוב הבית, הרי שיש צורך לשים דגש על פרמטרים שונים הרלוונטיים לתהליך העיצוב. כך למשל: ראשית כל יש לבחור את סגנון העיצוב הנבחר עבור עיצוב הבית כולו, שנית, יש להתאים הן את הריהוט, הן את הצבעים והן את האלמנטים הדקורטיביים השונים הרלוונטיים לתהליך העיצוב, לסגנון העיצוב הנבחר עבור הבית. כאשר מדובר על אלמנטים דקורטיביים המוסיפים יופי וחן לבית, מדובר על פריטים שונים כגון: תמונות לבית, מנורות מיוחדות ועוד. ההיצע בתחום התמונות לבית כיום רחב, מגוון ומשמעותי ולכן, בטרם תבחרו את התמונות הרלוונטיות עבור ביתכם, עליכם לשים דגש על מספר פרמטרים חשובים.

כיצד בוחרים תמונות לבית

על אף שהתשובה לשאלה זו יכולה להיות מאוד פשוטה: על סמך טעם והעדפה אישית, הרי שבכל זאת תהליך בחירת התמונות לבית הינו מורכב יותר. אמנם, חשוב מאוד שהתמונה תמצא חן בעינכם, אך גם חשוב מאוד להתאים את התמונה לחלל הבית שלכם. מכיוון שלא כל תמונה תתאים באופן כללי לביתכם או לחילופין, לא כל תמונה תתאים לכל חדר בביתכם, יש לבחון את הפרמטרים השונים העומדים על הפרק, הקשורים לאופן בחירת תמונות בצורה הטובה ביותר עבור בית ובהתאם לפרמטרים הללו, לרכוש את התמונות האידאליות עבור ביתכם. הפרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת הם:

  1. גודל – חשוב מאוד להתאים את גודל התמונה לגודל הקיר אשר היא עתידה להיות תלויה בו. אין לרכוש תמונות בגודל ענק עבור קירות קטנים המצויים בדירות קטנות, לחילופין, אל תצפו שתמונה קטנה, ייחודית ככל שתהיה, תספיק לקיר אחד גדול. חשוב מאוד לבחור תמונה בגודל התואם לקיר.
  2. בחרו תמונות בעלות נושאים המתאימים לכל חלל בו אתם עתידים לתלות אותן. כך למשל, מכיוון שחלל הסלון הוא חלל מזמין, אשר בו גם אתם וגם אורחים שתזמינו לביתכם צריכים להרגיש מספיק בנוח, הרי שתמונות המכילות ציורי נוף יכולות להיות הדבר האידאלי עבור חלל זה. כמו כן, ניתן לבחור בתמונות המכילות אומנות אבסטרקטית או טבע דומם. כאשר מדובר בחדר השינה האישי שלכם, תוכלו להיות נועזים יותר ולבחור בתמונות רומנטיות יותר או כל תמונה אחרת העולה על רוחכם ומתאימה לאינטימיות ולשקט של חדר שינה פרטי. לחדרי שינה של ילדים ניתן לבחור בתמונות המכילות דמויות או כל דבר אחר הקשור לעולם של הילדים ובכוחו לחיות את החדר שלהם ולהעניק להם שמחה. הצבעים הרלוונטים לחדרי ילדים בתמונות חייבים להיות צבעים רכים ושמחים, על מנת שהילד ירגיש בטוח ושמח בחדרו.
  3. צבע התמונות – כשם שצבעי התמונות בחדרי ילדים אמורים להיות צבעים רכים ושמחים, כך יש להתאים את הצבעים של שאר התמונות לכל חדר בו הן עתידות להיות. בכניסה לבית כדאי לשים תמונות בצבעים חמים יותר, אשר יקבלו בחמימות את פני הנכנסים אל הבית, את הצבעים הקרים יותר ניתן לשמור לחדר העבודה.
  4. התמונות שתבחרו חייבות להיבחר בהתאם ליצירות אחרות שיש לכם בבית. חשוב מאוד שלא להציב תמונות המנוגדות בסגנון האומנותי שלהם באותו המקום שכן, הדבר פוגם בהרמוניה שבחדר. כדאי מאוד לבחור בתמונות מקו עיצובי אחד או לכל הפחות- לא לשלב באותו החדר תמונות בעלות קווי עיצוב שונים.

בחירת תאורה נכונה בהתאם לתמונות שבבית

חשוב מאוד לדעת, שלתאורה בבית יש השפעה מהותית מאוד על הנראות של התמונות אותן תבחרו. לכן, על מנת שהתמונות שבחרתם בעמל רב עבור ביתכם, יראו בצורה הטובה ביותר, עליכם לדאוג לתאורה מתאימה בכל חדר בו מצויה תמונה כזו או אחרת. כדאי מאוד לבחור בנורות לבנות חזקות, על פני נורות צהובות חלשות מכיוון שהנראות הוויזואלית של התמונות נראית הרבה יותר טוב בשילוב עם הנורות הללו. אם יש לכם תקציב לצורך הדגשת התמונות, תוכלו לרכוש מנורות לד בעלות תאורה קרה ולכוון אותן על התמונות עצמן.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here