קרדיט תמונה FREEPIK

הנעליים של נייק הן מהנעליים הפופולריות ביותר בעולם וגם מהנפוצות ביותר. נעלי נייק ידועות בכל העולם בזכות האיכות שלהן ומי שמעוניין לקנות נעליים שהן גם איכותיות, גם אופנתיות וגם מאוד נוחות יודע שהנעליים של נייק יענו בדיוק על הצרכים האלה. אפשר להבין עד כמה מוכרות הנעליים של נייק וכמה המותג של נייק חזק בזכות הלוגו שמעטר את הנעליים ואת שאר המוצרים של נייק ושבקלות כמעט כל אחד יוכל לזהות אותו ולדעת שהוא שייך לנייק. בכלל, הסיפור של הלוגו של נייק וכיצד הוא נוצר הוא סיפור מרתק בפני עצמו והוא נוצר על ידי סטודנטית בשם קרולין דייווידסון בשנת 1971 שלה הייתה הכרות  עם פיל נייט, מהמייסדים של חברת נייק העולמית. מספרים שעבור הלוגו הגאוני והמזוהה של נייקי שכבר הפך לסמל ולמוכר בכל העולם, שולם לה סכום של 35 דולר בלבד עבור הלוגו האייקוני שמעטר את הנעליים והמוצרים של נייקי בכל העולם. אבל דייווידסון בסופו של דבר גם זכתה לקבל בזכות עבודתה המעולה טבעת יהלום עם הלוגו של נייק ובנוסף גם מניות של החברה.

מה מיוחד בנעליים של נייק?

הנעליים של נייק כמו שכבר אמרנו מאוד פופולריות ונמצאות כמעט בכל מקום בעולם וגם חברת נייקי היא חברה ציבורית שנסחרת בבורסה האמריקאית והיא אחת מהחברות הגדולות בעולם שנסחרות בה. אפשר להניח שכמו בהרבה תחומים זה שילוב של כמה דברים. קודם כל אין ספק שמדובר בנעליים איכותיות אשר החברה מקפידה על תקן איכות מאוד מחמיר לאורך שנים רבות. יחד עם ההבנה שאיכות הנעל לא מספיקה וצריך גם תמיד לשפר את הנראות של הנעל ולעקוב אחר הטרנדים האופנתיים לאורך השנים ובנוסף פעילות עסקית מוצלחת – כל אלה גרמו לכך שגם מבחינה תדמיתית וגם מבחינת המוצר הפיזי עצמו, נעלי נייק הן כל כך מוצלחות ומבוקשות. אפשר גם לציין כמובן את החסויות לאורך השנים שהעניקה נייק לספורטאים מובילים מהשורה הראשונה, מה שכמובן תרם לשיווק, לפרסום ולתדמית של נעלי נייק.

העיצוב של נעלי נייק

חברת נייקי במהלך השנים יצרה סדרות אייקוניות של דגמים שונים של הנעליים שלה כמו הנייק אייר מקס או נעלי נייק אייר ג'ורדן שהפכו להיות ממש מבוקשות גם על ידי אספנים וחלקן יוצרו במהדורה מוגבלת שמחירן יכול להגיע כיום לעשרות אלפי דולרים. במהלך השנים נייק לא שקדה על השמרים והוציא נעליים בעיצובים עדכניים שונים תוך שמירה על המאפיינים המוכרים של הנעליים, כך שגם אם נייקי ייצרה אלפי דגמי נייק בעיצובים שונים, ניתן לזהות את הקו העיצובי של נעלי נייק המפורסמות גם כשמסתובבים בכל חנות ספורט של נעליים ממותגות

המאמר נכתב בשיתוף חברה המתמחה בקידום אתרי מסחר .

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here